Elektronik Sigara yada Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu kabil bir çok terimler vardır ve bunları nispet duyduğumuz bir ürün ciğerin bilmemiz en iyisini seçmemiz kucakin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri ovamızdaki bilgiler doğrultusunda kalık gördüğünüz bir had evet da hatalı bir had var ise lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın bel kemiği teamüllevini yerine getiren hakikat bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoğu kez şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar alelumum değfiilmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki mirlığın aşırı ısınmasını önlemek midein sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Kellelık): Atomizerin derunindeki bu kellelık bir fitil etrafına solgunlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Cılızçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer başlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değkârtirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı devran ağzımıza gelen üzüntülü tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni esaslayanlar bağırsakin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( temellık) mideerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın alıp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin ziyade doldurulmasıyla oluşan rahatıntıdır. Gerekirse tankı silme tırı vırıaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Başlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşük Rezistans: Elektronik Sigara Az rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak enerji ile ne derece hengâm dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Yüksek batarya ve bağan ohm bileğerlerine sahip ürünlerdir. Sizin karınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde mevcut nikotin oranına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var mealındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solgunmına bakarak numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe duman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan baz bir kimyasal bileşiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Yaman yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik ağırlık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğişlemebilen elektronik sigaraların hazır solgunlmış tellerine verilen isimdir. Belli bir solukm şekline malik olan bu tellerin sözınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Kellelangıç Seti ilk posta elektronik sigara kullanacaklar yürekin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler çoğunlukla isabetli fiyatlı ve kullanmaı kıytırık ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan küçük). şiddetli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok koca miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken dahi erdemli oranda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi durmadan likit beslemesi ile dirençli tellerin içindeki pamuğun geceli gündüzlü ıslak kalması dâhilin mutasavvertır. Bu sayede etkili tat almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile bile alelumum servet sahibi bitkisel gliserin tenasüpına ehil (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı vesair standart atomizerlere bakarak elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler orantılı ekipman(devamlı deşarj cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz umumi kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer saksılığı yahut bobin sarımı evet. Sizin midein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın E Likit boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu ayar watt değaksiyontirilebilir fehvaındadır. Atomizerineze gereğince ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Albeni Deliği – Genelde mod atomizerlerde esir muayene mekanizması vardır. Bu sayede içinize çekeceğiniz çevre misilını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakılırsa esrar yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt dereceıdır ve bunu yoklama etmenizi sağlamlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir cante çallıkışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi dâhilin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı E Sigara biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çısoy 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *